Madzia

Magdalena Nowińska

SPORT-SPORT-SPORT-SPORT-SPORT-SPORT

Czwórbój Lekkoatletyczny

Drużyna dziewcząt 18 maja na stadionie Chorzowianki odbyły się rejonowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Dziewczyny zakwalifikowały się na te zawody zdobywając drugie miejsce w zawodach miejskich. W zawodach rejonowych drużyna dziewcząt zajęła czwarte miejsce.
Na uwagę zasługują wyniki uzyskane na zawodach miejskich przez Magdę Nowińską. Uzyskała ona w sumie 379 pkt.
Oto wyniki Magdy w poszczególnych konkurencjach:
Bieg 60 m - 9,1 s
Bieg 600 m - 1,45,13 min
Skok w dal - 4,40 m
Rzut p.palantową - 44 m

17.03.2006 Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt

Mistrzynie szkoły 17 narca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach wystąpiło pięć zespołów: 5a, 5b, 5c, 6a, 6b. Po zaciętej walce najlepszą drużyną dziewcząt w naszej szkole okazała się drużyna z klasy 6a, która w finale pokonała dziewczyny z klasy 5c. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 6b. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kasia Wolny, Sandra Geisler, Dominika Góralska, Agnieszka Krzon, Magda Nowińska i Jesica Matura. Gratulujemy i życzymy sukcesów z zbliżających się Mistrzostwach Świętochłowic w siatkówce

17.03.2006
Mistrzostwa Świętochłowic w tenisie stołowym

Nasze dziewczyny 14 marca w Szkole Podstawowej nr 17 w Świętochlowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świętochlowic w Tenisie Stołowym. Reprezentacja dziewczyn z naszej szkoły występująca w składzie: Magda Nowińska, Sara Wons i Klaudia Wąsiewicz zajęła w tych zawodach III miejsce.
Chłopcy zajęli w tych zawodach, niestety, ostatnie miejsce.

15.03.2006

Mistrzostwa Świętochłowic w koszykówce dziewcząt

Nasze dziewczyny 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Świętochłowic w Koszykóce Dziewcząt. Nasze dziewczyny w składzie: Klaudia Poliwoda, Sandra Geisler, Dominika Góralska, Agnieszka Krzon, Karolina Kozek, Jesica Matura, Kasia Wolny, Magda Nowińska, Kasia Wąsiewicz i Kasia Koloch zajęły w tych zawodach II miejsce.

02.03.2006

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt

Magda06.01.2006 W ramach szkolnych igrzysk sportowych odbyły się zawody w tenisie stołowym. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Fazą wstępną turnieju finałowego były rozgrywki wewnątrzklasowe, które odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem nauczycieli. Mistrz szkołyW zeszły piątek najlepsze dziewczyny z każdej klasy walczyły o trzy pierwsze miejsca, które dawały udział w miejskim turnieju tenisa stołowego. Do zawodów w naszej szkole przystąpiło 14 uczestniczek. Pierwsze miejsce zajęła Magda Nowińska na drugim miejscu znalazła się Sara Wons a trzecie miejsce, i tu mała niespodzianka, zdobyła Klaudia Wąsiewicz. Na słowa uznania zasługuje również Ewa Traciłowska (uczennica 4 klasy), która dopiero w walce o miejsce premiowane do turnieju miejskiego uległa wyżej wymienionej Sarze. Wszystkim zawodniczkom gratuluję sportowej postawy i zapraszam do uczestnictwa w kolejnych zawodach. Wśród chłopców najlepszy w szkole okazał się Adam Dyga uczeń klasy VI a.

Mariusz Wierzbicki
06.01.2005

Trójki piłkarskie

Mistrzowie28 listopada w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej drużyn trzyosobowych w piłce nożnej. Do rozgrywek przystąpiło czternaście zespołów. Wszystkie klasy od czwartej do szóstej były reprezentowane przez swoje drużyny. W pierwszym etapie rywalizacja odbywała się pomiędzy drużynami tej samej klasy.Do drugiego etapu przeszło osiem drużyn: po dwie z czwartej i szóstej oraz cztery z piątej klasy. Zespoły podzielono na dwie grupy. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono cztery drużyny które, miały wziąć udział w ścisłym finale. Rozstrzygające pojedynki odbyły się 6 grudnia. Cichym faworytem była drużyna 5c w składzie: Rafał Niedbał, Adam Dyga, Jakub Borawski. Niestety nieobecność tego ostatniego i kontuzja Adama znacznie osłabiły zespól. Miejsce nieobecnego Jakuba zastąpił Adam Kopiec. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po emocjonujących spotkaniach pierwsze miejsce zajęła klasa 6b, która reprezentowali: Grzegorz Zimowki, Bartosz Macherski oraz Robert Wolny, drugie miejsce zdobyli uczniowie 6a w składzie: Krzysztof Guzy, Robert Krawczyk, Bartosz Bas, na trzecim miejscu znaleźli się wyżej wymienieni zawodnicy z 5c a czwarte niemniej zaszczytne miejsce przypadło drugiej drużynie 5c w której występowali: Dariusz Hluchnik, Andrzej Suchy, Maciej Oniszczuk. Wszystkim zawodnikom gratuluje sportowej postawy i zapraszam do uczestnictwa w następnych turniejach organizowanych na terenie naszej szkoły.

28.11.2005

Piłka ręczna

Nasza drużynaW Mistrzostwach Świętochlowic w piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1, drużyna naszych dziewcząt zajęła II miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Klaudia Poliwoda, Kasia Wąsiewicz, Kasia Koloch, Danuta Dornia, Karolina Kozek, Agnieszka Krzon, Sandra Geisler,Magdalena Nowińska i Jesica Matura.
17 listopada odbyły się zawody chłopców w których reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

16.11.2005

Gry i zabawy

Na skakanceW naszej szkole już o kilku lat odbywa się rywalizacja klas II, III, IV i V w grach i zabawach. W tym roku również na sali gimnastycznej 25 października odbyły się zawody w których reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały o miano najlepszej klasy. Rywalizację w tym roku wygrały klasa 2 a, klasa 3 a, klasa 4 a, oraz klasa 5 a.

10.11.2005
Zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych

Na starcieW Siemianowicach w parku "Pszczelnik" odbyły się rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach rejonowych biorą udział trzy najlepsze drużyny ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic. Nasze dziewczyny w składzie Sonia Kałuża, Patrycja Ciszek, Iwona Brandyk, Martyna Nawa, Kasia Wąsiewicz i Magda Nowińska nie sprostały niestety rywalkom i nie powtórzyły sukcesu z ubiegłego roku. W stawce dziewięciu dużyn zajęły szóste miejsce. Mimo wszystko dziękujemy dziewczynom za znakomitą postawę na zawodach miejskich i czekamy na sukcesy w innych dyscyplinach.

10.10.2005
Sztafetowe biegi przełajowe

Nasze dziewczyny3 września na terenie ośrodka sportowego OSiR "Skałka" obyły się mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Ciszek, Patrycja Longosz, Monika Winiarska, Iwona Brandyk, Katarzyna Wąsiewicz i Magdalena Nowińska zajęła w tych zawodach, po dramatycznej walce, pierwsze miejsce. Udało się dziewczynom powtórzyć sukces z zeszłego roku głównie dzięki niesamowitemu wyczynowi Magdy Nowińskiej, która potrafiła odrobić blisko stumetrową stratę.
Chłopcy w składzie Daniel Gajosz, Tomasz Paterok, Kamil Nieślańczyk, Mateusz Taranek, Grzegorz Zimowski i Krystian Longosz zajęli w tych zawodach piąte miejsce

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

Mistrzowie 16.09 w ramach szkolnych igrzysk sportowych rozegrane zostały zawody w piłce nożnej chłopców. Mecze eliminacyjne toczyły się pomiedzy uczniami tych samych klas. W wyniku tych zmagań do rundy finałowej przeszły następujace klasy: IVa, Vc, VIa. Zawody (które odbyły się 20.09) rozgrywane były systemem każdy z każdym. IVa pomimo ambitnej postwy musiała uznać wyższość swoich starszych kolegów z V i VI klasy. W wyniku tego dwie wyżej wymienione drużyny rozegraly pomiedzy soba mecz o zwycięstwo w całym turnieju. Spotkanie obfitowalo w wiele efektowym akcji zarówno zawodników z pola jak i tych, którzy dzielnie bronili dostepu do swojej bramki. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1. Dlatego konieczna byla dogrywka, w której zawodnicy zdobyli po jednej bramce dla swoich zespołów. O losach spotkania zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywała Va i to ona zastala najlepszš drużyna w piłce noznej na rok szkolny 2005/2006. Gratuluje dzielnej postawy wszystkim uczestnikom i zapraszam na kolejne rozgrywki zarówno chłopców jak i dziewczęta.

18.09.2005

Nasi w REAL JUNIOR CUP
Jerzy Engel

26 czerwca bieżącego roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej ulicznej REAL JUNIOR CUP. Zawody odbyły się w Bytomiu przed hipermarketem M1. W skład ściśle wyselekcjonowanej drużyny weszli: Zbigniew Anioł jako dzielny golkeeper oraz Adrian Sieradzki, Grzegorz Zimowski, Jakub Borawski-najlepsi snajperzy naszej szkoły. Nasi chłopcy dzielnie przeszli fazę grupową wygrywając mecz po meczu. Dopiero w pół finale na naszej drodze stanął zespół ze Stroszka. W meczu tym po bardzo zaciętej walce ulegliśmy 4:7. Porażka ta nie podłamała naszych reprezentantów dzięki czemu łatwo wygrali mecz o trzecie miejsce. Wysiłek naszych uczniów został nagrodzony przez organizatora pamiątkowymi medalami oraz dyplomami a od sponsora imprezy otrzymali plecaki pełne słodyczy oraz różnego rodzaju gadżetów. Wywalczone miejsce na podium w fazie eliminacyjnej uprawniało naszych zawodników do gry w rundzie regionalnej, która odbyła się 11 września. Ta jak poprzednio areną zmagań był hipermarket REAL.