Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Szkoła Podstawowa nr 4 w Świętochłowicach

Informator szkolny
Przekaż 1% podatku
Kalendarz roku szk.
Dla rodziców
Dla uczniów

 
Plan zajęć
Klasa 1a
Klasa 1b
Klasa 2a
Klasa 2b
Klasa 3a
Klasa 3b
Klasa 4a
Klasa 4b
Klasa 5a
Klasa 5b
Klasa 6a
Klasa 6b

 
O szkole
Historia
Baza szkoły
Kadra
Pedagog szkolny
Rada rodziców
Samorząd szkolny
Galeria
Szkolne prawo
Kontakt

 
Z życia szkoły
Aktualności
Absolwenci
Konkursy
Szkoła bez przemocy
Sportowy kącik
Archiwum
 

                                 

Nasz kochany Śląsk!!!

Jak co roku w Barbórkę nasza szkoła hucznie obchodziła Dzień Śląski. Komitet organizacyjny z Panią Haliną Mańką na czele zaprosił całą społeczność szkoły na uroczystość dnia 4 grudnia na godzinę 12.30.

Wszyscy zebrali się w Sali gimnastycznej odświętnie udekorowanej na tę okoliczność. Dekoracje przygotowała Pani Magdalena Małecka. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali  swoje galowe stroje z akcentami śląskimi: dziewczynki, szczególnie klas I-III miały na głowach wianki, chłopcy prezentowali górnicze nakrycia głowy. W roli wodzireja wystąpiła Pani Celina Szklarska, która w pięknej gwarze śląskiej poprowadziła całą imprezę. Na początku grupa uczniów z kl. VI i IV wystąpiła w przedstawieniu „Przajymy Mikołojowi”. Nasi aktorzy w gwarze śląskiej zaprezentowali przyjmowanie świętego Mikołaja w domach na Śląsku. Przedstawienie bardzo się podobało i  zebrało moc oklasków. W kolejnej odsłonie wystąpił zaproszony gość Pan Jerzy Kiolbasa  z Rudy Śląskiej, który w roku 2012 zdobył tytuł Ślązaka Roku w konkursie „Po naszemu czyli po Śląsku”. Po występie Gościa wytypowani uczniowie z każdej klasy wzięli udział w konkursie wiedzy o Śląsku, który to poprowadził Pan Mirosław Szweda. Dzieci wykazały się znajomością gwary, geografii, polityki i historii Śląska. Całość imprezy była uświetniona piosenkami śląskimi, z których najgłośniej śpiewane były „Szła dzieweczka do laseczka” i „Wodzionka”. Imprezę uświetnił również występ klasy III b, która pięknie zatańczyła do piosenki „ Nie chcę cię, nie chcę cię znać…”.

Po występach na Sali gimnastycznej uczniowie z niecierpliwością udali się na kiermasz, przygotowany przez rodziców i wychowawców klas. Czego tam nie było!!! Stroiki świąteczne, kartki okolicznościowe, a przede wszystkim wypieki naszych mam. Wspaniałe ciasta, kołocze, serniki, pierniki i długo by wymieniać. Kto nie był niech się obejdzie smakiem. Już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Śląskiego, ale to niestety dopiero za rok. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

Grażyna Kosak


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Google
 
Web www.sp4swietochlowice.com

 

 
                                
                                                       Copyright © 2013 www.sp4swietochlowice.com. All rights reserved